Циновки
Циновки: нюанси вибору та використання
Після деякої перерви килимові покриття на підлогу знову стали популярними, і сьогодні складно уявити будинок, в якому не постелено килимки. Комусь подобаються пухнасті килими з високим ворсом, що дарують тепло і затишок, інші віддають перевагу більш практичним в плані догляду безворсовим килимам. До цього типу покриттів відносяться циновки, які можуть бути виготовлені з натуральних або синтетичних матеріалів, тому варто розібратися, яку рогожу на підлогу краще купити.
Що таке циновка
З давніх часів люди утеплювали підлогу житла сплетеними, а пізніше витканими з різних натуральних матеріалів покриттями. У кожному регіоні для цих цілей використовувався свій специфічний матеріал: очерет, бамбук, стебла рису, льон, сизаль, джут, кокосова койра і навіть морські водорості.
Такі покриття особливо популярні на Сході, тому не дивно, що в Європу вони були привезені в 19 столітті з Китаю. Саме тому існує версія, що слово «циновка» походить від спотвореного Chine.
В силу того, що сьогодні дуже популярно оформляти житлові інтер'єри в екостилі, багато хто воліє купити натуральні циновки. Однак такі покриття не тільки мають більш високу ціну, але також менш практичні, ніж сучасні штучні циновки.
Особливості та переваги синтетичних циновок
Найбільш популярним матеріалом для виготовлення сучасних циновок є поліпропілен, хоча в якості основи найчастіше використовуються натуральні волокна, наприклад, джут. Більшість сучасних циновок виготовлені машинним способом, а спеціальне плетіння імітує грубу текстуру натуральних циновок.
Тип пряжі з поліпропілену також називається BCF. Це особлива обробка грануляту, який отримують при переробці нафти. В процесі обробки гранулят розм'якшують і надають форму нитки, після чого волокна додають обсяг і забарвлюють в потрібний колір. Так як барвники додаються на етапі виробництва волокон, в результаті фарбування колір синтетичної циновки не буде тьмяніти з часом і вицвітати на сонці.
Килим-циновка з поліпропілену має ряд вагомих переваг перед натуральними покриттями:
-
Значно нижча ціна.
-
Висока міцність волокон і стійкість до деформацій та механічних навантажень, завдяки чому рогожку можна використовувати в самих прохідних місцях будинку і навіть на відкритих терасах.
-
Завдяки щільному плетінню пил не скупчується в покритті, тому чистка циновки буде максимально швидкою і простою.
-
Стійкість до вологи, грибків і плісняви.
-
Матеріал не викликає алергії, тому покриття можна використовувати в дитячій кімнаті.
Де найкраще використовувати циновки
У кожному будинку є зони, де непрактично стелити килим з високим ворсом і практичніше використовувати безворсові килими. Так як циновки мають особливо щільне плетіння, цей тип покриття навіть більш витривалий і довговічний, ніж інші типи килимків без ворсу.
Килимове покриття типу циновка можна купити в передпокій, коридор і кухню, де килимок забруднюється найбільше, і простота чищення килима є важливим фактором. Відмінним рішенням буде купити рогожу для зони їдальні та інших місць, де на килимі стоятимуть меблі. Так як покриття абсолютно не деформується під вагою меблів, на ньому не залишиться слідів від ніжок.
В цілому циновки можна використовувати в будь-якій кімнаті будинку. В інтернет-магазині Ковровік представленаширока колекція циновок на підлогу українського виробника Karat Carpet, що дозволить підібрати дизайн покриття, яке ідеально підходить до стилістики інтер'єру.