Поліпропіленові килими
Останнім часом килими з поліпропілену користуються великою популярністю. Близько 90% виробництва штучних покриттів припадає саме на поліпропіленову продукцію. Поліпропілен - це синтетичний матеріал, Який виробляють із спеціального грануляту, який одержують при переробці нафти. Поліпропіленова пряжа може бути кількох видів.
-
BCF (БЦФ). Виробництво цього матеріалу полягає в тому, що гранулят поміщають під спеціальний прес. Там він розм'якшується, набуває форму, отримує додатковий обсяг і необхідний колір. В результаті цього процесу виходить матеріал не дуже високої якості. Він дешевий, але недовговічний.
-
Heat-set (Хіт-сет). Для виробництва пряжі цього типу, первинне поліпропіленове волокно піддають спеціальній термічній обробці, його розтягують і скручують навколо осі. Чим сильніше скручування, тим вища якість матеріалу. Він відрізняється трохи більшою вартістю, але має більш високі антистатичні і водовідштовхувальні характеристики, менше стирається і краще протистоїть навантаженням.
-
Friese. Процес виробництва такої пряжі полягає в тому, що дві нитки Heat-set скручують, надають їм Z і S завитки, після чого обробляють в умовах високої температури і підвищеної вологості. В результаті цього процесу ворс отримує кучерявість і обсяг, а за текстурою стає схожим на натуральну шерсть. Це найбільш якісний поліпропілен, але вартість його значно вища.
Переваги килимів з поліпропілену
Килими з поліпропілену набувають все більшої популярності і цьому є логічне пояснення. Адже переваг в таких підлогових покриттів значно більше ніж недоліків.
- Гіпоалергенність. Поліпропілен повністю безпечний для дітей і дорослих. Поліпропіленові килими можна сміливо стелити в дитячих і спальнях.
- Гігроскопічність. Поліпропілен має здатність пропускати повітря і вологу. Такий килим не накопичує пил. Завдяки цим якостям в поліпропіленових килимах ніколи не повинні розмножуватись мікроорганізми і бактерії.
- Стійкість кольору. Поліпропіленова пряжа добре фарбується, а насиченість кольору в килимах з цього матеріалу зберігається протягом всього терміну експлуатації.
- Доступність. Далеко не всі можуть собі дозволити покупку дорогих вовняних або бавовняних килимів. Якісні та недорогі покриття з поліпропіленової пряжі є хорошою альтернативою виробам з натуральних матеріалів.
- Легкість у догляді. Поліпропіленові килими потрібно регулярно пилососити. Якщо на виробі з'явилася пляма, його можна легко очистити за допомогою звичайного мила або недорогого засобу для чищення. Вологе прибирання для таких килимів також не страшне, Поліпропілен не зношується, не деформується і не втрачає колір.
Варто сказати, що ще однією перевагою поліпропіленових підлогових покриттів є велика кольорова палітра. Тому килим з поліпропілену можна підібрати під будь-який інтер'єр і на будь-який смак.
Мінуси поліпропіленових килимів
Недоліків у килимів з поліпропілену не так багато, але вони є. До них можна віднести низьку вогнестійкість і невелику теплоізоляцію. Також в виробів з поліпропілену у порівнянні з натуральними килимовими покриттями трохи нижчий термін служби. Поліпропіленові покриття для підлоги легко деформуються. Якщо на такий килим поставити меблі, сліди від неї назавжди залишаться на покритті.
Як і в виробах з других матеріалів, в поліпропіленових килимах співвідношення ціни і якості грає роль. Чим вища якість матеріалу, тим більшою буде вартість килима. Однак захмарною вона точно не буде.