Килими на тканій основі
Килими - найпопулярніший вибір в якості підлогового покриття для будинку. Вони роблять дім теплішим і затишнішим, а також дозволяють істотно покращити інтер'єр. Але коли справа доходить до вибору підходящого килимка, величезний асортимент може поставити в складне становище. Кожен покупець хоче, щоб килим був не тільки красивим, але також практичним і довговічним. Цим характеристикам відповідають килими на тканій основі.
Тканий килим ручної роботи: техніки виготовлення
Коли саме почалася історія ткацтва, точно визначити неможливо. Єдине, що можна впевнено сказати, що це одне з найдавніших ремесел. Перші ткацькі верстати мали примітивну конструкцію з гілок та лози.
Протягом століть конструкції верстатів видозмінювалися, але основна техніка плетіння тканих килимів була однакова. Вони створюються шляхом перетину двох ниток: основи і утка. Поперечні нитки протягуються через поздовжні нитки основи, після чого ряд сплетених ниток ущільнюється. В результаті виходить щільний безворсовий килим з двостороннім малюнком. До таких покриттів відносяться килими, паласи, сумахи.
Щоб виготовити килим з ворсом, ткач використовує ту ж техніку. Відмінність в тому, що замість пряжі в середину основи поміщається стрижень, який піднімає пряжу і утворює ворс. Створені таким чином петлі залишаються або обрізаються, щоб отримати пухнастий ворс.
Виготовлення вручну килимів на тканій основі займає у майстра багато часу, тому коштують такі вироби дорого. Значно дешевше купити тканий килим машинної роботи, який часто дуже складно відрізнити від ручного килимка.
Види машинних килимів на тканій основі
Існує кілька основних різновидів тканих килимів машинної роботи:
- безворсові килими плоского плетіння (типу циновка) на тканій основі.
- ворсові килими, виготовлені технікою Axminister та Wilton.
Техніка ткацтва Axminister зародилася в 18 столітті і названа на честь однойменного англійського містечка. Килими виробляють на жакардових ткацьких верстатах. При такому плетінні обрізані пучки ворсової пряжі вставляються за допомогою спеціальних металевих захватів в потрібну точку плетіння, після чого лезо ножа розрізає ворс до потрібно довжини, а нитки утка закріплюють пучок ворсу на місці.
У другій англійській техніці ткацтва Wilton також використовуються жакардові верстати. За допомогою цього методу створюють ворсові килими. Головна відмінність полягає в тому, що в ворсову основу килима додається дріт, який після формування ворсу виймається. Сам ворс може залишати петльовим або розрізним. Ворс покриття може бути рівним або багаторівневим.
Ткані килими машинної роботи є одними з найдорожчих, оскільки технологія виробництва таких килимових покриттів досить складна. Однак вартість цілком виправдана тим, що килими на тканій основі дуже міцні і довговічні: їх термін експлуатації досягає 20 і більше років.
Який килим на тканій основі вибрати для будинку
Вибір килимового покриття багато в чому залежить від того, для якого саме приміщення в будинку ви плануєте купити килим на тканій основі.
Щільні безворсові килими стануть відмінним рішенням для місць з інтенсивним рухом: прихожих, коридорів, кухні. Також вони більш практичні, ніж ворсові килими, якщо ви плануєте ставити на килимок меблі. На такому покритті меблі не будуть залишати вм'ятин, що є великою перевагою для любителів частих перестановок.
Безворсові килими прості в прибиранні, тому при наявності домашніх тварин це також кращий варіант. При сильних забрудненнях безворсовий килим на тканій основі буде простіше випрати вологим методом і значною швидше сушити.Ворсові килими на тканинній основі також відрізняються чудовою міцністю. Їх можна постелити там, де хочеться створити більш теплу і затишну атмосферу. Такі покриття ідеально підходять для зон відпочинку у вітальнях і спальнях.