Придверні килимки
Підошва взуття, особливо з яскраво вираженими протекторами, накопичує на собі велику кількість забруднень, які неминуче потрапляють в приміщення, якщо на вході не постелений килимок. Оскільки таке покриття виконує не стільки декоративну, скільки практичну функцію, воно повинно підбиратися з особливою ретельністю.
Який килимок краще для вхідних дверей
При виборі придверних килимів необхідно відповісти на кілька запитань:
- Місце розташування. В ідеалі килимки повинні лежати по обидві сторони дверей. Гарне зовнішнє покриття буде служити першим брудозахисним бар'єром, а килимок в передпокої збере залишки вологи і бруду, захистить підлогу.
- Розмір. Покриття повинно відповідати розміру вхідних дверей. Зазвичай вхідні решітки мають прямокутну форму або форму півмісяця, тому їх буде зручно розміщувати впритул до порогу.
- Сезонність використання. Осінь, зима і весна - час, коли з вулиці в приміщення заноситься найбільша кількість вологи і бруду. Тому, якщо конкретна модель не розрахована на всесезонне використання, є сенс купити два придверних килимка - для сухої і мокрої погоди.
Гумові придверні килимки
Зовнішні покриття повинні приймати на себе основні забруднення: пил, пісок, бруд та сніг з взуття. Тому перед входом в будівлю найкраще використовувати придверний гумовий килимок, який підходить для будь-якого сезону. Брудозахисні гумові килимки надзвичайно міцні, стійкі до стирання, перепадів температур і будь-яких погодних умов.
Покриття з ребристою або щетинистою поверхнею дозволяють видалити бруд з рифленої підошви і більшу частину вологи. Чим складніше і вище структурний малюнок покриття, тим якісніше воно буде справлятися з поставленим завданням. Однак килимки з більш дрібним і частим візерунком буде складніше мити, тому їх не варто використовувати в місцях з великою прохідністю.
Для особливо брудних сезонів можна купити гумовий придверний коврик типу «стільники». Такі покриття мають досить великі осередки, в яких з легкістю затримуються великі грудки бруду, снігу і зайва волога. Гумовий пористий килимок також можна використовувати всередині вологих приміщень, оскільки у великих осередках добре затримується волога.
Текстильні килимки на гумовій основі
За наявності гумового покриття перед вхідними дверима, текстильний килимок в приміщенні буде виконувати допоміжну функцію очищення. Верхня килимова частина добре вбирає залишки вологи і прибирає забруднення з підошви, а гумова основа виключає протікання води на підлогу і запобігає ковзанню. Також протиковзкий килимок в передпокій може мати не гумову, а силіконову основу.
Добрими практичними характеристиками володіють придверні килимки на гумовій основі з поліпропілену або поліаміду. Ці синтетичні матеріали відмінно переносять вплив вологи: навіть при сильному намоканні в них не скупчуються мікроби і грибки. Волокна добре протистоять зносу, тому покриття не деформуються і не втрачають зовнішній вигляд протягом багатьох років. У сухий сезон такий килимок можна постелити перед вхідними дверима квартири або приватного будинку.
При виборі грязезахисного килимка на гумовій основі, варто віддавати перевагу виробам без ворсу або з коротким ворсом до 3 мм. Такі покриття буде легше чистити або прати.
На відміну від гумових виробів, текстильні придверні килимки мають більш різноманітний дизайн. В інтернет-магазині Ковровік можна купити придверні килимки з візерунком, абстрактним малюнком, написом або однотонним покриттям, підібравши відповідний вашому інтер'єру варіант.