Іноді виникає необхідність усунути килимове покриття з підлоги на довготривале зберігання. І якщо з невеликими килимками та килимовими доріжками зазвичай не виникає проблем, то з приводу великих килимів у багатьох власників виникає безліч питань. Наш короткий посібник із правильного зберігання килимів допоможе легко впоратися з поставленим завданням та зберегти початковий вид покриття.
Як підготувати килим до зберігання
Незалежно від розміру килимового покриття, перший крок – це чищення килима. Ви можете замовити професійне чищення або провести його самостійно:
• Для початку ретельно почистіть килим пилососом: спочатку зі зворотного боку, а потім з боку ворсу.
• Огляньте покриття на предмет плям. Перед загальним чищенням їх потрібно видалити, після чого килим необхідно очистити повністю за допомогою сухого або вологого чищення.
• Якщо покриття чистилося вологим способом, дайте йому добре просохнути у підвішеному стані. Найкраще сушити килим на відкритому повітрі у сонячний день, щоб у ньому зовсім не залишилося вологи. Інакше у покритті заведеться грибок.
Як захистити килим від молі
Килимові покриття із синтетичних матеріалів не приваблюють шкідників, але якщо килим має натуральний ворс або підкладку, його необхідно обробити. При цьому варто врахувати, що натуральні волокна є їжею не тільки для молі, але також килимових жуків шкіроїдів, різних метеликів та інших комах.
Всі шкідники не люблять запахи, тому килим можна обробити спеціальною хімією, яку рекомендується наносити не на ворс, а на зворотний бік. Також можна обробити інсектицидом окрему тканину та під час згортання килима покласти її всередину. При виборі засобу проти шкідників обов'язково переконайтеся, що він підходить для матеріалів, з яких зроблено ваш килим.
Як правильно скласти килим
Будь-які килимові покриття – натуральні та штучні, безворсові та з ворсом в жодному разі не можна складати. Це може призвести до утворення заломів, зминання ворсу та інших ушкоджень.
Килим необхідно згортати в рулон ворсом усередину. Щоб покриття не деформувалося під час зберігання, при згортанні можна використовувати циліндричну основу, наприклад пластикову трубу або щільний картонний циліндр.
Килими з довгим ворсом потрібно згортати виключно за напрямком ворсу. Робити це потрібно дуже акуратно, не змінюючи ворс. Згортати покриття потрібно досить щільно та рівно, щоб не було перекосів. Тому краще це робити удвох.
Після згортання надягніть на рулон спеціальний чохол для зберігання килима або оберніть його тканиною. Обгортка килима обов'язково повинна бути повітропроникною, тому ніколи не використовуйте для цього поліетилен.
Де краще зберігати килим
Місце для зберігання килима обов'язково має бути чистим, сухим та добре вентильованим. Не рекомендується зберігати килимове покриття на балконі, гаражі або підвалі. Через перепади температур і вологість у таких приміщеннях покриття може постраждати. Також не можна зберігати покриття в безпосередній близькості до опалювальних приладів або під прямим сонячним промінням.
Згорнутий килим не повинен зберігатися стоячи. Краще, щоб рулон знаходився на піднесенні, хоч би мінімальному. Ніколи не кладіть поверх килима інші предмети, особливо важкі.
Раз на кілька місяців рекомендується діставати та розвертати килим, щоб провітрити його та перевірити на наявність шкідників, цвілі чи грибка. Провітрювати килим краще на вулиці в тіні, але якщо такої можливості немає, то це можна зробити в будь-якому приміщенні, що добре провітрюється.
Перед згортанням можна повторно обробити покриття від шкідників. Також можна вкласти всередину килима спеціальне саше, до складу якого входить лаванда.