0
x
Килими у вінтажному стилі

Для створення в інтер'єрі вантажного стилю не обов'язково бігти в антикварний магазин і забирати у бабусь старі пропахлі нафталіном килими. Щоб приміщення заграло новими барвами і при цьому не нагадувало склад, можна придбати килим, який стилістично виконаний під старовину. Вінтажні килими сьогодні на піку популярності. Причому, використовують їх не тільки для оформлення приміщень в класичному стилі, бароко або ампір. Вінтажні килими змішують з реквізитом в стилі лофт, хай-тек, гранж, прованс.

Який килим можна назвати вінтажним

В першу чергу, до вінтажних килимів відносять старовинні килими, які старше 40 років.

По-друге, до цієї категорії можна зарахувати нові килими, виконані з ефектом штучного старіння.

По-третє, вінтажними називають вироби, виткані із застосуванням старовинних традицій і ручного плетіння.

Сучасний вінтажний килим - секрети виробництва

Для виготовлення сучасних вінтажних килимів найчастіше використовують натуральну шерсть, льон, бавовну і поліпропіленове волокно високої якості. На початку процесу плетіння матеріалу надають ефект старіння і потертості, створюють враження вигорілого на сонці виробу. Для посилення ефекту старості ворс також іноді підстригають в певних місцях або навмисно пропускають нитки. Все це ніяк не впливає на якість покриття. Навпаки, на відміну від справжньої антикварної речі, новий килим в вінтажному стилі буде більш довговічним, гіпоалергенним, мати більш високу стійкість до чищення і тертя.

Причини популярності вінтажних килимів

Причини популярності вінтажних килимів криються в декількох факторах. Перш за все, це:

  • сумісність покриття з будь-яким стилем;

  • можливість застосування в будь-якій кімнаті;

  • значно доступніша вартість, ніж у антикварних килимів;

  • екологічність та довговічність;

  • легкість в догляді.

Правила вибору вінтажного килима

Вибираючи в будинок вінтажний килим, фахівці радять дотримуватися кількох правил. Так, якщо покупка вінтажного килима повинна сприяти спокійній, затишній атмосфері, краще віддати перевагу покриттю в природних простих кольорах. Якщо потрібно пожвавити приміщення, вибрати варто насичені фарби, можливо з геометричним малюнком. У мінімалістичний інтер'єр добре впишеться килим світлих відтінків.

Крім цього, при виборі килима слід враховувати прохідність приміщення. Якщо це передпокій, то вінтажний килим варто вибирати більш щільний, немазкий, стійкий до деформації. Легкі вироби в світлих ніжних відтінках краще стелити в вітальні або спальні. Врахувати варто також освітлення. Залежно від кута освітленості, штучно зістарене покриття буде мати різну насиченість і колір.

При покупці вінтажного килима слід звернути увагу на матеріал виготовлення. Покриття, виготовлене з натуральної вовни, більш тепле, а також має хороші звукоізолюючі функції. Штучні матеріали - легкі і невибагливі в догляді.

Важливими критеріями є розмір і форма. Як і більшість килимових виробів, вінтажні можуть мати квадратну, прямокутну, круглу і овальну форму. Що стосується розмірів, дизайнери радять дотримуватися одного з трьох способів розміщення покриття:

  • всі меблі розміщується на килимі;

  • на покритті розташовуються тільки передні ніжки меблів;

  • всі меблі знаходиться поза зоною розташування килима.

Прийнявши до уваги всю інформацію, можна сміливо приступати до вибору вінтажного килима, адже вони поза часом. Килими в вінтажному стилі не втратять своєї привабливості з роками, будуть добре поєднуватися з іншими предметами інтер'єру і не перестануть радувати господарів будинку.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Viber